MEHMET AKİF ERSOY’U ANDIK

MEHMET AKİF ERSOY’U ANDIK

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Anma töreni Salı günü saat 10.00’da Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Programa, İlçe Kaymakamı Muammer Sarıdoğan, Belediye Başkan Vekili Ebru Doğucu, İlçe Jandarma Komutan Vekili Bahtiyar Keten, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Tokay, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Uyguralp, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdaverdi Yıldız, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri STK Başkanları ve öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Tören sunucusu Ramazan Durmaz’ın komutuyla tüm şehitlerimiz için Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak tören başladı. Akabinde İmam Hatip Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Müslim Türkkal tarafından Milletin Sesi Mehmet Akif temalı konuşmasını yaptı. Fatma Nilgün Kayar Anaokulu öğrencisi Mihribah Arslantaş, istiklal marşımızın 12 kıtasını muhteşem bir şekilde okuyarak tüm salondan alkış aldı.

Daha sonra Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Pozantı Tek Ses Tek Yürek İstiklal Marşımız temalı sinevizyon gösterimi izletildi. Ardından ise Pozantı İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Esin Nur Alıklı tarafından Mehmet Akif Ersoy’un yazmış olduğu Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak adlı şiiri okudu. Son olarak ilçe genelinde yapılan İstiklal Marşını en güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeleri verildi.

Related posts

Leave a Comment