CHP, Pozantı İlçe 4. Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü, 16 Nisan Referandumu sonrasında başlattığı ilçe danışma kurulu toplantılarında “Referandum Süreci ve Sonrası”nı masaya yatırmaya devam ediyor. Pozantı İlçe Danışma Kurulu Toplantısı geniş katılımlı olarak Hamidiye Köyü düğün salonunda yapıldı.

SAYGI DURUŞU, İSTİKLAL MARŞI

Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, il yöneticileri, kadın ve gençlik kolları ile partililerin katılımıyla gerçekleştirilen Pozantı İlçe Danışma Kurulu toplantısı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

“HER AN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Açış konuşmasını yapan Pozantı İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, kadın ve gençlik kollarıyla birlikte ilçede gidilmedik, sıkılmadık el bırakmadıklarını belirtti. Pozantı’da yüzde 50’nin üzerinde hayır oyu çıkarmayı hedeflediklerini ancak farklı unsurlar nedeniyle hayır oylarının yüzde 42’de kaldığını aktaran Eroğlu, “Çıkan hayır oranı hedefimizin altında kalmış olsa da yüzde 42’lik oran önümüzdeki dönemde yapılacak seçimler için önemli bir potansiyeli de ortaya koyuyor. Çalışarak, halkımızla ilişkilerimizi taze tutarak, her an seçim varmış gibi çalışarak 2019’daki seçimlerde gerek belediye başkanlığı seçiminde gerek genel, gerek cumhurbaşkanlığı seçiminde yüksek bir oy oranına ulaşabileceğimizi görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“KIRSALLA BAĞIMIZI DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Referandumun parti örgütlerine önemli deneyimler kazandırdığını dile getiren İl Başkanı Ayhan Barut, yüzde 58’lik hayır bloğunu güçlendirip, geliştirmenin önemine vurgu yaptı. Adana’da hayır oylarının merkezde yoğunlaştığını, kırsala doğru ise azaldığına dikkati çeken Barut, “Göreve geldiğimiz günden bu yana kırsalın önemine vurgu yaptık. Referandum sonucu da bunun önemini bir kez daha ortaya koydu. Kırsalla olan bağlarımızı daha da güçlendirmemiz, önümüzdeki yerel ve genel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri için büyük öneme sahip” diye konuştu.

“İLÇE BELEDİYESİ SAYISINI ARTIRIP, BÜYÜKŞEHİRİ DE CHP’Lİ YAPACAĞIZ”

CHP olarak 2019’daki yerel seçimlerde Adana’da üç olan ilçe belediye başkanlığı sayısını altının üzerine çıkarmayı, büyükşehir belediyesini de CHP’li yapmayı hedeflediklerini anımsatan Barut, “Sadece bu hedef bile kırsalla bağlarımızı güçlendirmemiz için çok önemli bir neden. Referandum sürecinde kırsal ilçelerimizin en ücra köylerine dahi en az üç kez gittik. Referandumda her ne kadar bu bölgelerden istediğimiz sonucu alamamış olsak da, buralardan vazgeçmemiz mümkün değil. Seçim olsa da olmasa da bu bölgelere daha çok gidip, halkımızla bütünleşecek, onların sorunlarına çözüm arayacağız. Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Halkın partisiyiz. Halkımızın desteğiyle yerelde ve genelde iktidar olacağız” şeklinde konuştu.

Toplantıda danışma kurulu üyeleri de referandum süreci ve sonrasıyla ilgili görüşlerini dile getirip, önerilerini aktardılar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*