Pozantı, sonbaharın renk cümbüşüyle konuklarını bekliyor

Sonbahar renk cümbüşünün yaşandığı Adana’nın Pozantı ilçesi, konaklama tesisleri ve mesire alanları ile konuklarını bekliyor.

 

Adana’nın Pozantı ilçesi, yeşilin her tonunu barındıran zengin bitki örtüsü, doğal güzellikleri, konaklama tesisleri ve mesire alanları ile kentin stres ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlere rahat bir nefes alabilecek imkân sunuyor.

 

Adana ve çevre illerdeki vatandaşların yaz aylarında bunaltıcı sıcaklardan kurtulmak için tercih ettiği yaylalarıyla ünlü Pozantı, her yıl sonbahar döneminde de rotalara dahil ediliyor.

 

Sonbaharın güzelliklerini yaşamak, fotoğraflamak ve hissetmek için Pozantı, Belemedik ve Kamışlı Boğazı, renk cümbüşü ile özellikle hafta sonlarında tercih ediliyor.

 

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın da girişim ve önerisiyle “Turizm Treni” proje çalışmasının başlatılacağı doğal güzelliklere sahip olan Pozantı’nın cazibesi, konaklama tesisleri ve mesire alanları ile artıyor.

 

Adana ve Çukurova’dan Anadolu’ya geçiş noktası

Tarihteki birçok medeniyetin izlerini taşıyan, Adana ve Çukurova’dan Anadolu’ya geçiş noktasındaki Pozantı’nın tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını belirten Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Antik kentler, kaleler, kervansaraylar, köprüler, tiyatrolar ve camiler gibi birçok medeniyetin izlerini taşıyan ilçemiz, özellikle doğa turizmi açısından görülmeye değer doğal güzelliklere sahip. Yaylaları, anıt ağaçları, mesire alanları ve İbrahim Paşa Tabyasının olduğu şirin ilçemiz, bu sonbaharda da konuklarını bekliyor” dedi.

 

Başkan Mustafa Çay, “Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla Adana-Hacıkırı-Belemedik rotasında gerçekleştirilmesi planlanan Turizm Treni projesinin de hayata geçmesiyle yöreye gelecek olan ziyaretçi sayısı artacak. Barındırdığı gizli güzellikleriyle dikkati çeken ilçemizde böylece ekonomik canlanma da olacak” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*