SEYHAN BELEDİYESİ POZANTI’DA İFTAR VERDİ

Seyhan Belediyesi’nin geleneksel iftar sofraları kurulmaya devam ediyor. İlçede her gün bir mahallede kurulan iftar sofrası Pozantı’da da kuruldu.

Seyhan Belediyesi iftar sofrası Pozantı ilçesinde kuruldu. 1000 kişilik iftar yemeğine Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da katıldı.

Yemekte açılış konuşmasını yapan Pozantı CHP İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, Şanlı destanlarla adından söz ettirmiş, Pozantı ilçesinde iftar yemeği vererek vatandaş ve seçmenle bir araya gelen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür ederek vatandaşların Ramazan Ayını kutladı.

İftar öncesi bir konuşma yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Pozantı’nın kurtuluş mücadelesinde önemli bir yeri olduğunu belirtti. Başkan Karalar, “Pozantı benim ayrı önemsediğim üstünde çok durduğum güzide bir ilçemiz. Biz burada hizmet yapmaktan kaçınmadık. Park istediler park yaptık. Her mahalleye masa, sandalye ve çadır gönderdik. Camileri temizledik. Bundan önemlisi Pozantı kurtuluşun merkezidir. Kurtuluş Savaşı’nın merkezidir. Bildiğiniz üzere Atatürk’ün talimatı ile Adana buruyu taşınır. Direnç yolları kurulur ve düşmanın aşağı inmesi engellenir. Bunun için Pozantı, Pozantılılar önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti’ni ve meclisini korumakta Pozantı’ya, Pozantılılara düşer.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından yaklaşık 1000 kişi aynı anda orucunu açtı.

İftar Yemeğine Pozantı Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, İyi Parti İlçe Başkanı Mustafa Arıkan, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda Cumhuriyet Halk Partili vatandaşlar katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*