Vali Mahmut Demirtaş’tan, Pozantı’ya Ziyaret

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan toplantıya katılmak üzere geldiği Pozantı’da, İlçe Kaymakamı Taner Tengir’i makamında ziyaret etti.

Ziyareti sırasında ilçenin genel durumu hakkında Kaymakam Taner Tengir’in sunumuyla ayrıntılı bilgiler alan Vali Mahmut Demirtaş, Adana’nın hak ettiği gelişmeyi sağlamasında, ilçelerdeki potansiyelin değerlendirilmesiyle gerçekleştirilecek olan yatırımlar ile kamu hizmetlerinin büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Adana’nın tüm ilçelerinin yanı sıra Torosların eteğinde bulunan ve yaz aylarında nüfusu oldukça artan önemli bir yayla ilçesi olan Pozantı’nın, kamu hizmetleriyle buluşmasında azami hassasiyet gösterdiklerini belirten Vali Demirtaş, ilçe Kaymakamı Taner Tengir aracılığıyla tüm kamu görevlilerine, vatandaşların sorunlarının çözümlenmesi, talep ve beklentilerinin yerine getirilmesinde duyarlı ve titiz davranmaları talimatını verdi.

Vali Demirtaş, ilçenin genel durumunun değerlendirdiği ziyarette, Pozantı İlçe Kaymakamı Taner Tengir’e yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını temenni edip, tüm kamu görevlilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Mahmut Demirtaş, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda gerçekleştirilen muhtarlar toplantısı kapsamında, Adana’nın merkez ilçeleri ile İmamoğlu mahalle muhtarları toplantısının ardından, Pozantı İlçesi’nde görev yapan muhtarlar ile sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.

İlçenin Genel Durumu ile Talep ve Beklentiler Masaya Yatırıldı

Pozantı Kaymakamlığı’nda brifing alan Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Kaymakamı Taner Tengir, İlçe Belediye Başkan Vekili Mahmut Sami Baysal, ilçede görev yapan mahalle muhtarları, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda tek tek söz alan mahalle muhtarları görev yaptıkları mahallelerde yaşadıkları sorunlar ile vatandaşların talep ve beklentilerini ayrıntılarıyla anlattı. Toplantıya katılan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ise, ilçenin genel durumu ile yapılması gereken çalışmaları dile getirdi.

Vali Demirtaş, “Vatandaşlarımızın Sorunlarının Çözümlenmesine Büyük Önem Veriyoruz”

Muhtarlar ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin dile getirdikleri sorunlar ile beklentileri not alan ve toplantıda hazır bulunan kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerine talimatlar veren Vali Mahmut Demirtaş, yerel kalkınmanın sağlanmasında çok önemli bir görevi yerine getirmelerinden dolayı teşekkür ettiği katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, gerçekleştirilen bu toplantıların sorunların çözümü noktasında hayli yararlı ve önemli sonuçlar doğurduğuna dikkat çekti.

Vali Demirtaş, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her defasında ısrarla vurguladığı gibi muhtarlarımız birer demokrasi neferlerimiz. Yerel yönetim ve yerel kalkınma elbette ki siz değerli muhtarlarımızla başlıyor. Muhtarlarımız devletimiz ile milletimiz arasında köprü vazifesi görerek. Sorunların çözümüne ve insanlarımızın refah ve mutluluğuna önemli katkılar sağlıyor. Siz değerli muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın saygıdeğer temsilcileri tarafından dile getirilen tespitler ışığında, vatandaşlarımızın sorunlarının çözümlenmesine büyük önem veriyoruz. Devletimizin, Hükümetimizin ve Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda bu toplantıları gerçekleştirmemizdeki amaç, vatandaşlarımızın daha mutlu ve huzurlu olmalarını sağlamak. Sizlerle bir araya geldiğimiz bu toplantılarla, vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasında önemli mesafeler kat ediyoruz. Dile getirdiğiniz sorunların takibinin titizlikle yapılacağından kuşkunuz olmasın” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda gerçekleştirilen yeni yatırımlar ile elektrik kesintileri başta olmak üzere dile getirilen sorunların en kısa sürede çözümleneceğini de vurguladı.

Vali Mahmut Demirtaş’ın, toplantıya katılan kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile muhtarlara teşekkür ettiği toplantı, elektrik kesintileri başta olmak üzere alt ve üst yapı eksiklikleri, ilçenin sorunları, vatandaşların beklentileri ve kamu hizmetlerinin irdelenmesiyle sürdü.

Toplantıya; İlçe Kaymakamı Taner Tengir başta olmak üzere Pozantı Belediye Başkanı Sami Baysal, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Uzay, Esnaf Odası Başkanı Yunus Aytekin, Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Muzaffer Özdemir, Kredi Kefalet Kooperatif Başkanlarından Mehmet Kılınçkaya ve Zamir Kalas ve 21 mahalle muhtarı katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*