AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK POZANTI’DA VATANDAŞLA BULUŞTU

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 28. Dönem Milletvekili seçimleri sebebiyle Ak Parti Adana birinci sıra adayı olan Ömer Çelik, Pozantı’da miting yaparak vatandaşlara seslendi.

 

Miting Perşembe günü saat 16.30’da Gençlik Caddesi İstasyon arkasında kurulan platform üzerinde gerçekleştirildi. Mitinge; Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ak Parti Pozantı İlçe Başkanı Necati Şen, Belediye Başkanı Mustafa Çay, Ak Parti Pozantı Koordinatörü Fatih Balıkçı, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve Pozantılılar katıldı.

 

Ömer Çelik’in yapacağı konuşma öncesinde Pozantı İlçe Başkanı Necati Şen sahneye çıkarak mitingdeki Pozantılılara hoş geldiniz diyerek selamlama konuşması yaptı.

 

Daha sonra sahneye Belediye Başkanı Mustafa Çay davet edilerek bir konuşma yapması istendi. Başkan Mustafa Çay, 14 Mayıs seçimlerinin nasıl önemli bir seçim olduğunu vurgulayarak yaptığı konuşmasının beğenilmesiyle konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

 

İşte Başkan Mustafa Çay’ın yapmış olduğu miting konuşması;

Pozantı’mızın kıymetli evlatları, mitingimize hoş geldiniz şerefler verdiniz. Öyle bir seçime gidiyoruz ki bu seçim sadece sandığa giderek mühüre vurma seçimi değil! Bu seçim ülkenin geleceğinin seçimi. Nasıl ki 100 yıl dediğimiz bir seçim işte bu seçim geçim seçimi de değil. Bu seçim soğanla patatesin seçimi de değil! Bu ülke Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Misak-ı Milli sınırları içerisinde Vatan bölünmez” dediği o al bayrağın dalgalanma seçimidir. Çünkü o koalisyonun içerisinde 18 yıl vatan mücadelesi yapmış, bu ülkeye terörle mücadele yaparak hizmet etmiş, yanında arkadaşını Şehit vermiş, Gazi vermiş Mustafa Çay’ın şahit olduğu vatanın bölünmezliğinin seçimidir. Hiç bir zaman kandilden, gabardan, Diyarbakır’dan, Batman’dan ve hatta seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altına girmiş o kutsal meclisin altından bu kadar gür sesle bölücü ses çıkmadı. Kandil de PKK’yı temsil eden her biri bu ülkeyi bölmek için hazır. Çünkü niye; onları bugüne kadar kandilde besleyen, onlara Gabarda besleyen kimdi? Amerika’ydı, Almanya’ydı, İngiltere’ydi ve İsrail’di.

 

Bunlar, bizim petrollerimizin başında duruyorlardı ve petrollerimizi çıkartmamıza izin vermiyorlardı. Elhamdülillah saygıdeğer Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanım Dr. Devlet Bahçeli’nin 15 Temmuz itibarıyla milat kabul ederek Cumhur ittifakına destek vermesi ve birlikte olmasından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi de milli bir çizgi hâkimiyeti ile siyaset yapmaya başladı ve Elhamdülillah dün birbirimize kaş çaktığımız Türk Cumhuriyetleri “Türk Topluluğu” adı altında artık Avrupa’ya başkaldırdı. Onların birlik ve beraberliği artık petrolleri çıkartmaya başladı. Onların birlik ve beraberliği yıllarca Karadeniz’de denizin dibinde duran doğalgazı alevlendirip bu ülkeye aydınlık yaşattı. Yine onların yıllarca devrim otomobilini benzin yok diye kenara çektiklerinde bugün Elhamdülillah TOGG markalı arabalar yollarda, bakanların altında, polislerin, jandarmanın altında hatta ve hatta Türk Cumhuriyetleri’nin devlet başkanlarının altında Türk Bayrağı gibi yollarda TOGG araçları dalgalanmaya başladı.

 

Allah rızası için küskünlüğü ve kırgınlığı bir kenara bırakalım. Hepimiz evimizin içinde hata yapıyoruz. Cumhurbaşkanı da hata yapmış olabilir. Benim genel başkanım da hata yapmış olabilir. Bir milletvekili beklediğiniz samimiyette size yaklaşmamış olabilir. Ama bugün ona gönül küsecek, buna kaş çatacak bir gün değil! Bugün ülkenin İstikbal meselesi var! Bugün ülkenin al bayrak altında yaşamakla, Kürdistan’ın federasyonla yönetileceği bugün hiç bir kayyuma izin vermeyeceğiz dedikleri ve Diyarbakır’da ve Batman’da hendekleri onların hadepli belediyeleriyle kurdukları evlatlarınızı Şehit edenlerle mücadele edeceğiniz bir gün var! O zaman ne yapıyoruz? Allah rızası için Pozantı gümbür gümbür söz veriyor muyuz? Şehitlerimizin hatırına, onların kanlarının hatırına Cumhur İttifakına söz veriyor musunuz? Dedi.

 

Belediye Başkanı Mustafa Çay konuşmasının devamında ise Cumhur İttifakı sayesinde Pozantı’ya yapılan hizmetlerden bahsederek vatandaşlardan uzun uzun alkış aldı.

 

Daha sonra sahneye Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik çıkarak elindeki Türk Bayrağıyla halkı selamladı.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Onlar bir ayda iki ellerini yan yana getirip kalp işareti yapmayı öğrenemediler. Bunların memlekete istikamet verdiği zamanda Türkiye’nin iki yakası da bir araya gelmedi.” dedi.

 

AK Parti’nin Adana milletvekili adayı Çelik, Pozantı ilçesinde vatandaşlara hitap etti. Bizimle burada buluşmak için buraya kadar gelen burada hep beraber olmamızı sağlayan hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum diyerek konuşmasına başlayan Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik şunları söyledi;

 

“Dün özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Adana istasyon meydanında, Türkiye’nin en görkemli toplantılarından, buluşmalarından biriyle karşılayan bütün hemşerilerimize buradan bir kere daha teşekkür ediyorum. Tabi her zaman olduğu gibi, her meydanda olduğu gibi istasyon meydanın da yine ön safları Pozantı’daki gibi hanımefendiler tarafından doldurulmuştu. Onlara hassaten teşekkür ediyorum. Pozantı’mızda partimizin kurulduğu günden beri çok toplantı yaptık. Çok buluşma gerçekleştirdik. Sizin verdiğiniz destek sayesinde birçok engeli birçok sabotaj girişimini hep beraber bertaraf ettik. Şimdi Cumhurbaşkanımızın inşallah 14 Mayıs’ta yeniden seçilmesi için ve Ak Parti ve Cumhur ittifakının sandıklardan güçlü bir şekilde çıkması için çok az bir zamanımız kaldı. Fakat önümüzdeki tabloyu iyi değerlendirmemiz lazım. Avrupa’da bir takım faşistler var biliyorsunuz. Bunlar sık sık mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’e saygısızlık ediyorlar, şanlı bayrağımıza saygısızlık ediyorlar.

 

Bu faşistlerin her biri her gün açıklama yapıyor. Recep Tayyip Erdoğan seçimi kaybetsin diye. Niye? Türkiye’nin büyümesinden, Türkiye’nin güçlenmesinden, Türkiye’nin Türk dünyasına ve İslam dünyasına büyük katkılar vermesinde rahatsız oldukları için Tayyip Erdoğan kaybetsin istiyorlar. İnşallah 14 Mayıs günü Kur’an-ı Kerim’e saygısızlık yapan, şanlı bayrağımıza saygısızlık yapan Avrupa’nın bu faşistlerine en güçlü cevabı sizler vereceksiniz.

 

Yine Fethullahçı terör örgütünden PKK’ya kadar ne kadar şer şebekesi varsa, ne kadar Türkiye düşmanı varsa milletimizin ne kadar düşmanı varsa bunlar birleşmişler şunu söylüyorlar; Biz Erdoğan’a karşıyız. Erdoğan’ın karşısında kim çıkarsa çıksın onu destekleyeceğiz diyorlar. Bugün de bir sürü açıklama yapmışlar. Erdoğan’ın karşısında kim varsa bizim desteğimiz ondan yanadır diyorlar. Biz de diyoruz ki biriniz değil, ikiniz değil, hepiniz değil, topunuz gelin Recep Tayyip Erdoğan diyerek size gereken cevabı vereceğiz.

 

Karşımızdaki aday Kılıçdaroğlu, bu terör örgütlerinin kendisini arka arkaya açıkladığı destek karşısında şunu söyleyebiliyor mu? Terör örgütleri ile yan yana duranların, bunların siyasi uzantılarının, bunların siyasi organizasyonlarının destek açıklamalarını reddediyorum diyebiliyor mu? Diyemiyor. Son günlerde Cumhurbaşkanımızın karşısındaki aday Kılıçdaroğlu kazanırsa bu terör örgütleri diyor ki terörist başına imtiyaz sağlanacakmış. Terörist başı serbest bırakılacakmış. Türkiye’nin belli bölgelerinde özerklik ilan edilecekmiş. Biz de diyoruz ki; sizin söyledikleriniz vız gelir tırıs gider. Önemli olan Pozantı’da ne söylediğidir.

 

“Bu memleket için planı, programı, memleketi yönetecek iradesi, memlekete kazandıracak bir hizmeti olmayan bir araya gelmiş, yamalı bohça olmuş, o yama bohça tutmuş, ‘Tayyip Erdoğan’a karşıyız’ diyor. Hepiniz karşı olun, millet Tayyip Erdoğan’la, Pozantı Tayyip Erdoğan’la. Onlar bir ayda iki ellerini yan yana getirip kalp işareti yapmayı öğrenemediler. Bunların memlekete istikamet verdiği zamanda Türkiye’nin iki yakası da bir araya gelmedi. Ne zaman ki Cumhurbaşkanı’mız başbakan oldu, başbakanlığı dönemindeki hizmetlerle Cumhurbaşkanlığı dönemindeki hizmetlerle hem Türkiye’nin iki yakası bir araya geldi hem Türkiye’nin her tarafı her türlü hizmetle donandı. Türkiye Cumhuriyeti’ni Cumhurbaşkanı’mız şanla, şerefle yönetirken bunlar fitne çıkarmakla hizmetlerin önünü kesmekle meşguldü.”

 

Çelik, Türkiye’nin terörle mücadele çalışmalarına da değinerek, terör örgütlerine göz açtırmadıklarını, onlarla karada, havada, denizde her yerde mücadele ettiklerini belirtti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 20 yılda elde ettikleri kazanımları koruyacaklarını aktaran Çelik, “Elimizden bu kazanımları almak istiyorlar. Bu güçleri, imkânları almak istiyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz. 14 Mayıs günü Türkiye’yi ilmek ilmek dokuduğumuz eserlerin daha ileriye gitmesi için bir kere daha imzamızı atacağız.” ifadesini kullandı.

 

Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayalleri vizyona, vizyonu gerçeğe çevirdiğini belirterek, “Emin olun Türkiye Yüzyılı’nda yapacaklarımız bunlardan çok daha büyük olacak. Bu çocuklar, evlatlarınız çok daha iyi bir Türkiye’de bizim yerimize siyaset yapacaklar. Bu ülkenin geleceğine sahip çıkacaklar. Bu seçim çok önemli bir seçim. Bu seçim bunca yıldır kazandıklarımızı, kazanımlarımızı, demokrasimizin kazandıklarını, Cumhuriyetimizin kazandıklarını hem koruma hem ileriye götürme seçimi. Buna göz dikenlere, bu kazanımlara kem gözle bakanlara, bu ülkenin birliğine, dirliğine yan gözle bakanlara gereken cevabı vereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*