Başkan Çay Tehlikeye Çay geçit vermedi

‘Tehlike geliyorum diyor’ ifadesiyle Pozantı’da dere yatağının doldurulup inşaat alanına dahil edilmesi uyarımıza belediye müdahil oldu.

 

Çukurova Barış Gazetesinin Salı günü yayınlanan nüshasında Pozantı ilçesindeki bir yayla evi inşaatında dere yatağının doldurularak inşaat alanına dâhil edildiğini ve hazine arazisinin de işgal edildiğini okuyucularımıza ‘Tehlike geliyorum diyor’ başlığı ile duyurmuştu. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, haber sonrasında harekete geçerek tehlikeye geçit vermedi.

 

DOĞAL AFETLERDEN DERS ALMAMIZ GEREKİR

Pozantı’nın Fındıklı Mahallesi Sandıklı mevkiinde yayla evi yaptıran vatandaşların dere yatağını kamyonlarla toprak taşıma yöntemiyle doldurup inşaat alanına hazine arazisi olan bu yeri dâhil ettiğine dair haberimizden sonra Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay harekete geçti. Belediye görevlilerini olay yerine gönderen Çay, ilgili yer hakkında tutanak tutarak orman idaresine iletti. Belediyenin yasal olarak ruhsat verdiği inşaatla ilgili harekete geçmesi ‘tehlikeye geçit vermediler’ olarak yorumlandı. Mustafa Çay, ‘Dere yataklarının işgal edilmesine asla izin vermeyiz. Yaşanan felaketlerden sonra ders almamız gerekir’ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*