BAŞKAN MUSTAFA ÇAY’DAN 10 KASIM MESAJI

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Türk Milleti’nin hiçbir şart altında boyunduruk altında bulunamayacağını ifade eden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yalnızca Türkiye’nin kaderini tayin etmekle kalmadığını, mazlum milletlere ve emperyalizme karşı direnen toplumlara da heyecan ve ilham kaynağı olduğunu” söyledi.

 

Başkan Çay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kahraman bir komutan ve büyük bir devlet adamı olduğunu ifade ederek; “Cesareti, fedakârlığı ve ileri görüşlülüğü ile birlikte, sahip olduğu azim ve kararlılığıyla Türk Milleti’nin yol önderi olmuş, milletiyle tek vücut olarak kurtuluş mücadelesini Cumhuriyetle taçlandırmıştır. 10 Kasım’ı bir matem günü olarak değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikir ve düşüncelerinin tekrar konuşulduğu, bir kez daha paylaşıldığı; ilave olarak anlaşılıp anlatıldığı bir zaman dilimi olarak görmek lazımdır. Bizzat kendisinin, ‘Beni görmek demek behemehâl yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir’ sözleri de bunun bir işaretidir. Unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun eserleri ile öğütleri, Türk Milleti yaşadığı sürece var olacaktır. Bu duygularla ebediyete irtihalinin 85. seneyi devriyesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, şükran ve minnetle anıyorum. Ruhu Şad, mekânı cennet olsun” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*