BU YOL İŞİNİ BİR TÜRLÜ BECEREMEDİLER

Pozantı’ya kazandırılan doğalgazın ardından yol yenileme çalışmalarını yapan firma, bir türlü Atatürk Caddesindeki yol ve kaldırım çalışmalarını bitiremedi.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan Pozantı’nın ana caddelerini yapmak için ihaleyi alan firmalar işleri yarı başlı bırakıp gidiyorlar. Bu da hem Pozantılı vatandaşları hem de esnafı zor duruma sokuyor.

 

2 MÜTEAHHİT KAÇIP GİTTİ

Kısa bir süre önce kaldırım sökme çalışmalarına başlayan ihaleyi alan ekipler, küçük bir çalışma dahi yapsa ana caddeyi boydan boya kapatmaları sürücüleri ve esnafı aşırı derecede mağdur ederken birde ihaleyi alan müteahhitlerin işi bırakıp kaçıp gitmeleri Pozantılıları canından bezdirdi.

 

ESNAF BAŞKALDIRDI

Bitmeyen bu yol çalışma sistemi ve gerekli araç ve gereçlerin ihaleyi alan firmada olmaması esnafı canından bezdirdi. Bazı esnaflar yol ortasında bağıra çağıra bu işin böyle olmayacağını esnafın ve vatandaşın aşırı derece de mağdur olduklarını, tam iş yapacakları yaz döneminin zehir olduğunu dile getirdiler.

 

ESNAF BAŞKANINDAN YARDIM İSTEDİLER

Bazı esnaflar ise Esnaf Odası Başkanı Yunus Aytekin’i arayarak bu işin böyle olmayacağını, bir an evvel acil bir çözüm bulunması gerektiğini ifade ederek Başkan Yunus Aytekin’den bu iş hakkında öncülük yapmalarını gerekli yönetici ve kişiler ile görüşmesini istediler.

 

ESNAF KIZINCA İŞ HIZLANDI

Esnaf Odası Başkanı Yunus Aytekin, Büyükşehir Belediyesinin yetkilisi olarak CHP İlçe Başkanı Şenol Eroğlu’nun ana cadde üzerine çağırarak görüş alış verişinde bulundu. Esnafın ve vatandaşların zulüm çektiğini belirten Yunus Aytekin bir an evvel bu işin hızlanması gerektiğini, çalışanların kendi başlarına iş yaptıklarını ve başlarında bir mühendis ya da yönetici kişinin olmadığını belirtti.

 

Yapılan işin doğru bir iş olmadığını dile getiren Başkan Yunus Aytekin, “Böyle bir çalışma stili dünya da yok. İhaleyi alan firma hiltiniz var mı diye esnafa soruyor. Madem bu firmanın beton kıracak hiltisi bile yok neden ihaleyi alıyor ya da nasıl alıyor. Esnaf kaç gündür mağdur durumda kaldı. 3 aylık yaz döneminde perişan oldular. Cadde üzerinde küçük bir iş yapsalar bile caddeyi boydan boya kapatıyorlar. Hem önceki kaldırımların neyi vardı ki söküldü. Şuan yapılan adeta kara betonu andırıyor. Yazı şu Pozantı’ya bir tane caddemiz var ama oda baştan sağma yapılıyor.” Dedi.

 

MÜTEAHHİTTEN İYİ Mİ BİLECEKSİNİZ?

Esnaf Odası Başkanı Yunus Aytekin’i ve bazı esnafları dinleyen CHP İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, 90 günlük ihale süreci var. Bunun bir yapım aşaması var. Siz müteahhitten iyi mi bileceksiniz? Ayrıca yol çalışması öncesinde doğalgaz kazı çalışması vardı, o zaman mağdur olmadınız mı? O zaman neden bu şekilde bir araya gelip çözüm istemediniz? Provokatörlük yapma burada diyerek hem esnaf başkanına sert çıkışta bulundu hem de ihaleyi alan firmayı korudu.

 

 

MÜTEAHHİT FİRMA İTİRAF ETTİ “YANLIŞ YAPMIŞIZ” DEDİ

Perşembe günü öğle saatlerinde Pozantı2ya gelen Adana Büyükşehir Belediyesi Yol Müdürü Erol Zorlu, ihaleyi alan firma Dimax Genel Müdürü Uğur Demirbaş, CHP İlçe Başkanı Şenol Eroğlu ve Esnaf Odası Başkanı Yunus Aytekin, bir araya gelerek Atatürk Caddesi üzerinde inceleme yaptılar.

 

Yapılan incelemeler neticesinde ihaleyi alan firma sahibi Uğur Demirbaş, yapılan işlerin yanlış yapıldığını ifade ederek yol boyunca kaldırım yapımı için örülen tüm bordür taşı ve kilitli parke taşlarının sökülüp tekrardan yapılması gerektiğini belirtti.

 

ESNAF ŞİMDİ NE YAPACAK?

Bu zamana kadar yapılan çalışmanın çöpe gitmesinin ardından esnaf ve vatandaş ne yapacak? Yapılan kaldırımın tekrar sökülmesi boyunca ana cadde tekrar trafiğe kapatılacak mı? Soruları şimdilik yanıtsız kalıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*