Çukurova’nın yaylaları, kavurucu sıcaklarda zirve yaptı

Türkiye’de kavurucu sıcaklar etkili oluyor. Hava sıcaklığının 50 dereceyi aştığı Adana’da bunaltıcı sıcaklardan kurtulmak isteyen vatandaşlar, hafta sonu yaylalara akın etti.

 

Hava sıcaklığının 44 dereceye kadar çıktığı Adana’da, nem ile birlikte hissedilen sıcaklık 50 dereceyi geçti. Sıcaktan bunalan vatandaşlar, hata sonu günü birlik de olsa yaylaları doldurdu.

 

Türkiye’nin en sıcak kentlerinden olan Adana’da hafta sonu termometreler yer yer 45 dereceye kadar çıktı. Nem oranı ile birlikte hissedilen hava sıcaklığının 50 dereceyi aştığı Adana’da çok sayıda vatandaş, özel ve toplu taşıma araçlarıyla Toros Dağları eteklerindeki yaylalara gitti.

 

Hava sıcaklığı ve nem oranının dayanılmaz boyutlara ulaşmasıyla mesai saatlerinin yorgunluğunu Adana’daki Akçatekir, Çamlıyayla, Fındıklı, Alpu, Kamışlı, Kızıldağ, Başpınar ve Meydan yaylalarında atmak isteyen vatandaşlar,  akarsu kenarlarında veya ağaçlık alanlarda serinlemeye çalıştı.

 

Kendine has florası ve zengin bitki örtüsü ile sıcak yaz günlerinin stresinin atıldığı yaylalarda ilçe belediyeleri tarafından yapılan spor sahaları, çocuk parkları ve mesire alanlarındaki yoğunluk, geç saatlere kadar sürdü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*