Gökbez Parkı bitmeden vatandaşların ilgi odağı oldu

Pozantı Belediyesi’nin Cumhuriyetin 100’üncü yılında ilçeye armağan etmek için başlattığı Gökbez Parkı tamamlanmadan Pozantılı vatandaşların uğrak yeri oldu.

 

Gökbez Parkı tamamlanmadan Pozantılı vatandaşların uğrak yeri olmaya başladı. Pozantı Belediyesi’nin Cumhuriyetin 100’üncü yılında ilçeye armağan etmek için başlattığı Gökbez Parkı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, parkı şimdiden mahalle sakinleri kullanmaya başladı.

 

Pozantı Belediyesi tarafından yapılan Gökbez Parkı ile DSİ tarafından paralel olarak Cumhuriyetin 100’üncü yılı armağanı olarak başlatılan Çakıt Çayı İç Göl Projesi’nde de çalışmalar devam ediyor.

 

İLÇENİN EN BÜYÜK PARKI OLACAK

Pozantı Belediyesi’nin ilçenin en büyük parkı olarak tanımladığı Gökbez Mahallesine yapılan park için belediye tarafından 100’ün üzerinde çınar ağacı da dikildi.  Ayrıca voleybol ve basketbol sahası için zemin betonu döküldü ve demir kafesleri montajlanarak telleri takıldı. Belemedik’te bulunan büyük çocuk oyun alanı da Gökbez Parkına getirilerek montaj işlemi tamamlandı.

 

ÇOCUK PARKLARI DOLDU

Parkı insanların oturacakları kamelya tarzı alanlarda yapıldı. Çalışmalar devam ederken vatandaşlar şimdiden kamelyalarda oturmaya ve sohbet etmeye başladı. Çocuklar ise kurulan park içerisinde ki çocuk oyun alanlarını kullanarak eğleniyor.

 

YOĞUN TALEP

Gökbez Parkı daha tamamlanmadan halkın yoğun talep göstermesini değerlendiren Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Gökbez Parkımız için çalışmalarımız sürerken halkımızın şimdiden parkı kullanmaya başlaması adımlarımız ve vizyonumuzun yerinde olduğunu bugünden gösteriyor bize. Bu ilgi şimdiden bizleri mutlu ediyor” dedi.

 

İLÇE YAŞAM MERKEZİ OLACAK

Çay, her iki projenin hayata geçtiğinde ilçenin yaşam merkezi olacağını, ilçe halkına huzur ve mutluluk vereceğinin ifade etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*