PİKNİK ATEŞLERİNİ KONTROLLÜ YAKIN

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, sosyal medya hesaplarından, vatandaşları “Lütfen, bireysel ya da ailecek yakılan piknik ateşlerini kontrollü bir şekilde yakınız ve işiniz bitince tamamen söndüğünden emin olunuz” şeklinde uyardı.

 

Pozantı’nın da içinde bulunduğu Toroslar’ın yemyeşil ağaçlarla kaplı eşsiz bir yaşam alanı olduğunu belirten Başkan Çay, açıklamasında şunlara değindi:

 

“Her gün güzel vatanımızın farklı il ve ilçelerinden orman yangınları haberleri geliyor. Biliyorsunuz ki Pozantı ilçemiz de yayla konumuyla ünlü, dört bir köşesi yemyeşil ağaçlarla kaplı eşsiz bir yaşam alanıdır. Lütfen, bireysel ya da ailecek yakılan piknik ateşlerini kontrollü bir şekilde yakınız ve işiniz bitince tamamen söndüğünden emin olunuz. Ormanlarımızı koruyalım ve yangınlara karşı çok dikkatli olalım.”

 

EKİPLER TEYAKKUZDA

Yaz sıcaklarının bastırmasıyla birlikte ekipleri teyakkuz halinde bekleten Başkan Mustafa Çay, Pozantı Belediyesi’nin kısıtlı imkânlarına rağmen oluşturduğu araç parkıyla yangınlara hemen müdahale ettiğini söyledi. Vatandaşları yangınlara karşı duyarlı olmaya çağıran Başkan Çay, “Küçük bir duman dahi görseniz lütfen 112 Acil Hattını arayarak yetkililere haber veriniz” çağrısında bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*