Pozantı Belediyesi’nden 111 bin avro hibeli proje başarısı

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Çukurova Üniversitesi ve Karaisalı Belediyesi ortaklığında hazırlanan proje sayesinde 111 bin avroluk hibe sağladı.

 

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Çukurova Üniversitesi ve Karaisalı Belediyesi ortaklığında hazırlanan “Orman Koruma ve Yangınlara karşı Yerel Yönetimlerin Dayanıklılığını Artırma” projesi ile 111 bin avroluk hibe sağladı.

 

Çukurova’dan Anadolu’ya geçiş noktasında bulunan ve özellikle doğa turizmi açısından görülmeye değer doğal güzelliklere sahip Adana’nın Pozantı ilçesi için yeni proje daha geliştirildi.

 

Projenin mimarı olan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, yaptığı açıklamada, Türkiye ve AB arasında Şehir Eşleştirme-2 “Yeşil Gelecek İçin Şehir Eşleştirme” Hibe Proğramı kapsamında sundukları “Orman Koruma ve Yangınlara karşı Yerel Yönetimlerin Dayanıklılığını Artırma” başlıklı projelerinin hibe almaya hak kazandığını söyledi.

 

Projeyi, Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcileri nezdinde imzaladıklarını ifade eden Mustafa Çay, “Toplam 111.773.27 avro desteklemeli Yunanistan’ın Rafina-Pikermi Belediyesi ile yürüteceğimiz proje, ülkemize, ilimiz ve ilçemize hayırlı olsun. Her alanda ilçemizi tanıtmaya ve geliştirmeye gayret ediyoruz. Proje ortaklarımız Çukurova Üniversitesi ve Karaisalı Belediyesi’ne de katkıları için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Başkan Mustafa Çay, Pozantı ve Karaisalı’da proje içeriği ile ilgili vatandaşların bilgilendirileceği toplantılar gerçekleştireceklerini kaydetti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*