Pozantı’da Orman Yangınlarıyla Mücadele Toplantısı Yapıldı

Pozantı Kaymakamı Fatih Karamahmut başkanlığında orman yangınlarıyla mücadele toplantısı gerçekleştirildi.

 

Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Fatih Karamahmut başkanlık etti.

 

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Ebru Doğucu, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Nuri Dilek, İlçe Emniyet Müdür Vekili Cumali Akın, Orman İşletme Müdürü Bekir Demir, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdulkadir Olguner ve EnerjiSA yetkilileri katıldı.

 

Doğası ve yaylak bir yer olmasıyla ünlü ilçemiz Pozantı’nın dört bir yerinin ormanla çevrili olması, olası bir yangında yemyeşil ağaçların rüzgârın da etkisiyle kısa sürede alev alacağı görüşülürken gerekli önlemlerin alınması için bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

VATANDAŞLARI DUYARLI OLMALARI KONUSUNDA UYARMALIYIZ!

Kaymakam Karamahmut, “Olası bir yangın anında İtfaiye ekiplerinin çok kısa bir süre içerisinde ilgili bölgeye ulaşıp, çıkan yangını ne kadar kısa sürede kontrol altına alabilirlerse bu bizim için kar olarak görünüyor. Çünkü ilçemiz çam ağaçlarıyla kaplı bir yer. Yayla bölgesi olmasıyla birlikte çeşitli il ve ilçelerden de ilçemize yaylacının akın etmiş olması durumu var. Piknik alanları dışında vatandaşlar kesinlikle ateş yakmamalıdır. Belediye hoparlöründen sık sık bu konuyla alakalı anonslar yapmalıyız. Vatandaşların daha duyarlı hale gelmesi için üzerimize düşen ne var ise yapmalıyız. Gerek emniyet ve jandarma güçlerimiz, gerek zabıta ve orman muhafaza memurlarımızla dört koldan koordineli bir şekilde orman yangınlarıyla mücadele etmemiz gerekmektedir.” Dedi.

 

BELEDİYE OLARAK TEYAKKUZ HALİNDEYİZ

Belediye Başkan Yardımcısı Ebru Doğucu konuyla ilgili söz alarak, Belediye Başkanımız Mustafa Çay koordinesinde Pozantı Belediyesi olarak gerek iş makineleri, gerekse su tanker gibi araçlarımızla sürekli teyakkuz halindeyiz. Su tankeri aracımızın tanker kısmı 7/24 su dolu bir şekilde bekletilmektedir. Greyder ve jcb gibi iş makinelerimiz de yangın alanında gerekli yolları açmak için operatörlerimizle birlikte teyakkuz halindedir.” Dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*