Pozantı’nın çehresini değiştirecek proje

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın, Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’yu Anadolu’ya bağlayan ilçeye kazandırmayı hayal ettiği projesi, gerçek oluyor.

 

Başkan Mustafa Çay, gazetemize yaptığı açıklamada, 2009 yılında belediye başkan adayı olarak Pozantı halkına, Çakıt Çayı’nın ilçe içerisinden geçen bölümünde Trabzon Çaykara’daki Uzungöl’e benzer bir iç göl vaadinde bulunduğunu anımsattı.

 

İlçe halkına, “Çakıt çayı akıyor, Pozantı’lı sadece bakıyor. Oysa burası Uzungöl gibi kanal içine alınarak iç göl olabilir, etrafındaki rekreasyon alanlarıyla da muhteşem bir çekim merkezi hâline dönüştürülebilir” mesajı verdiğini belirten Başkan Çay, şunları söyledi:

 

“Pozantılı hemşehrilerime, bu konunun bizim işimiz olmasa da DSİ ve ilgili Bakanlık nezdinde girişimde bulunacağımı miting meydanında ifade etmiştim. Aradan 13 yıl geçti ve içimde uhde kalan bu projeyi, önceki dönem Tarım ve Ormancılık Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye ziyaretimiz sırasında anlattım. Bakan Kirişci de hemen DSİ Genel Müdürü’nü arayarak talimat verdi. Bizden de projeye dair detayların yer alacağı dosya hazırlamamızı istedi. Böylece bu hayalimizin gerçekleşme yolculuğu başladı.” dedi.

 

İHALE BEDELİ 39 MİLYON TL

Başkan Çay, kısa süre önce projenin ihalesinin yapılarak sonuçlandığını, ihale bedelinin ise 39 milyon TL olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

 

“İhaleyi kazanan firma yetkilileri, Gökbez Parkı’mıza paletli ekvator iş makinesini indirdi ve çalışmalara da 24 Temmuz 2023 Pazartesi gününden itibaren başlayacak. Bunca yıllık hayalimizin gerçekleşecek olmasından dolayı başta AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili’miz Prof. Dr. Vahit Kirişci, her aşamada desteğini hissettiğim DSİ Bölge Müdürü ve ekibine, DSİ Genel Müdürümüze, şahsım ve Pozantı halkı adına teşekkür ediyorum. Pozantı’nın çehresini değiştirecek ve gerdanlık gibi süsleyecek bu güzel projenin şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*