ŞEKERPINARI GÖZÜNDE GÖÇÜK OLUŞMASIYLA SULAR BULANIK AKIYOR

Kurban Bayramına iki gün kala içme sularının bulanık akması Pozantılıları canından bezdirirken, konu ile ilgi açıklama ise Belediye Başkanı Mustafa Çay’dan geldi.

 

Pozantı ilçesinin merkezi dahil olmak üzere Akçatekir gibi yayla bölgelerinde içme suları iki gündür bulanır akıyor şeklinde şikayetlerin artması üzerine sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çay, sorunun Şekerpınarı kaynak suyunun çıktığı dağın altında yaşanan göçükten meydana geldiğini söyledi.

 

İçme sularında yaşanan sorunların sorumluluğunun, Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’de olduğuna dikkat çeken Başkan Çay, “Yetkililere sorduk ve suyun kaynağı olan Şekepınarı’nın altındaki bir göçme olduğu ve bu toprak devrilmelerinden dolayı suda bulanıklık yaşandığı bildirildi. Söz konusu su, evlerinize kadar direkt kaynaktan doğal olarak geliyor. Sorun giderilene kadar sularınızı kaynatarak içmenizi veya hazır su tüketmenizi tavsiye ediyorum” şeklinde konuşarak, Pozantı Belediyesi olarak, su ile ilgili hiçbir sorumluluklarının bulunmadığını iddia etti.

 

“MESAJ KUTUM DOLDU”

Pozantılı’nın ve yayla turizminde ilçeyi tercih eden misafirlerin sorunları ile yakından ilgilenme gereği hissettiği için sosyal medya üzerinden video yayınlayarak bilgilendirme yaptığına dikkat çeken Başkan Çay, “Pozantı merkez, Akçatekir ve Alpu Yaylası’na içme suyu sağlayan şebeke Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ’nin sorumluluğunda. Ancak mesaj kutum o kadar çok dolu ki, o kadar çok sorun bildiren var ki cevap vermek zorunda kalıyorum ama yetişemiyorum. Onun için video çekme gereği hissettim” diye açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Egemen Gazetesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*