BELEMEDİK TEMİZ KALSIN

Pozantı Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, doğaseverlerin ve fotoğraf tutkunlarının gözde gezi mekânları arasında yer alan Belemedik Vadisi’nde piknik yapan vatandaşların çevre temizliğine dikkat etmesini, ortaya çıkan çöplerin rastgele atılmamasını istedi.

Pozantı’ya 8 kilometre mesafedeki Belemedik’te sonbahar manzaralarının göz kamaştırdığını, özellikle hafta sonları yerli ve yabancı turistler ile fotoğraf meraklılarının akın ettiğini vurgulayan Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, “Belemedik’i temiz tutmak için ekiplerimiz çok özverili çalışmalar yürütüyor. Vatandaşlarımızdan da çevre temizliği konusunda aynı hassasiyeti bekliyoruz” dedi.

Yeşilin her tonunu barındıran asırlık ağaçları, eşsiz doğal güzelliği, tarihi tren yolu ve tünel geçişleriyle Belemedik’te sonbaharın bir başka güzel olduğunu dile getiren Başkan Baysal, “Belemedik’e Adana, Mersin, Niğde, Nevşehir ve Aksaray gibi yakın iller başta olmak üzere ülkemizin çeşitli yörelerinden ziyaretçiler geliyor. Vatandaşlar, piknik yapıp, hoşça vakit geçiriyorlar. Ancak, çevre temizliği konusunda bazı gruplar ne yazık ki gereken duyarlığı göstermiyor. Belediye ekiplerimiz düzenli olarak çöpleri topluyor, ama Belemedik’in tertemiz kalması için tüm ziyaretçilerin dikkat etmesi gerekiyor” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*