Doğalgaz Çalışmaları Pozantılıları Canından Bezdirdi

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın çeşitli bakanlar ve milletvekilleri ile görüşmeleriyle başlayan zorlu çalışmaları ve ikili görüşmeleriyle Pozantı’ya getirilen doğalgaz projesi yüz güldürürken, çalışmalar sırasında yolların köstebek yuvasına dönmesi halkı çığırından çıkarttı.

 

2022 yılının Ağustos ayında başlayan doğalgaz çalışmaları 2023 yılının Temmuz ayında halen devam ediyor. Çalışmaların devam etmesi ve yolların adeta köstebek yuvasına dönmesi yediden yetmişe tüm vatandaşları canından bezdirir hale geldi.

 

Özellikle Atatürk Caddesi ve İnönü Caddesi (Alay Bölgesi) boyunca yolun ortasından geçen kazı çalışmaları, daha sonrasında ise ev ve iş yerlerine çekilen kazı çalışması yolu neredeyse pasta dilimlerine döndürdü.

 

ÇALIŞMALARIN BİR AN ÖNCE BİTMESİ İSTENİYOR

Kazı çalışmalarının bir an önce bitmesi ve yolun düzeltilmesi konusunda sürücülerin aşırı isyanı ortaya çıktı. Özellikle sosyal medya hesaplarından veryansın eden vatandaşlar, “büyükşehir mi yapıyor yoksa Pozantı Belediyesi mi? Kim yapıyorsa yapsın ama şu yolu bir an evvel düzeltsinler diye paylaşımlarda bulunmaya başladılar.

 

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ASFALTLAMA ÇALIŞMASI YAPACAK

Adana Büyükşehir Belediyesi Atatürk Büstünden itibaren çarşı içi boyunca kırk evler bölgesine kadar ve arka yol olan Gençlik Caddesi boyunca asfaltlama çalışması yapacak. Asfaltlama çalışmasının ihalesi yapıldı. Sadece doğalgaz çalışmalarının bitmesi bekleniyor.

 

BAŞKAN ÇAY: AYNI ÇUKURLARDAN BENDE GEÇİYORUM

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından video paylaşımı yapan Belediye Başkanı Mustafa Çay, Pozanlılardan biraz daha sabır isteyerek, doğalgaz çalışmalarının neden geciktiğini anlattı.

 

Başkan Çay açıklamalarında şunlara yer verdi; “14 yıllık belediye başkanlığım sürecinde Pozantı’ya ne olur doğalgaz gelsin diye istekte bulunan sizlerdiniz. Ben de yaptığım ikili görüşmelerimle, Enerji Bakanı ile bizzat görüşerek ve Adana’nın kuzey ilçeleri arasında bir tek Pozantı’ya 2023 yılında yatırım yaptırdık. Şuana kadar 300 abone doğalgaz sistemini kullanıyor. Devamında ise %60’ına kadar doğal gaz verileceği bir yerde sanki başka il ve ilçelerde farklı şekilde bir doğalgaz döşeniyormuş gibi bizleri eleştirmenizi anlamış değilim.

 

Türkiye’nin neresinde olursa olsun her yerde doğalgaz çalışması maalesef bu şekilde oluyor. Vatandaşlarım beni eleştiriyor olabilir. Haklı olabilirler. Arabaları zarar görüyor olabilir. Fakat aynı rahatsızlığı belediye başkanı olarak bende yaşıyorum. Aynı çukurlardan bende geçiyorum. Bunun yanında şu şekil şansızlığımız oldu. 2022 yılının son çeyreğinde başlayan doğalgaz çalışmaları kış ayları sebebiyle ara verdi. Üzerine birde 11 ili ilgilendiren 6 Şubat depremi yaşandı ve AKSAGAZ ekipleri deprem bölgelerindeki hatlarını düzenlemek için oralarda çalışma gerçekleştirmesiyle Pozantı’daki çalışmalar biraz ertelendi. Fakat şuan hızlı bir şekilde çalışmalar ilerliyor. Neredeyse bitme safhasına geldi. Adana Büyükşehir Belediyesi hazır durumda çalışmalar biter bitmez inşallah Ana caddelere asfaltlama çalışmaları olacak. Ara sokakları da Pozantı Belediyesi olarak biz yapacağız. Pozantılı vatandaşlarımızdan sadece biraz daha sabretmelerini istiyorum.

Haber: Yunus Aytekin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*