GÖKBEZ PARKINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Pozantı’nın en büyük parkı olacak olan ve Gökbez Mahallesini bir gerdanlık gibi ışıl ışıl parlatacak 30 dönümlük Gökbez Parkında çalışmalar devam ediyor.

 

Dinlenme alanları, yürüyüş alanı, amfi tiyatro, voleybol ve basketbol sahası, mescit ve wc gibi birçok materyalin olacağı Gökbez Parkında ekiplerin çalışmaları her geçen gün devam ediyor.

 

Belemedik’teki büyük çocuk oyun parkını, Gökbez Parkına monte eden edilmesiyle birlikte Pozantılı vatandaşlar çocuklarıyla birlikte şimdiden Gökbez Parkında vakit geçirmeye başladılar bile. Özellikle mesai saatinden sonra güneşinde batmasıyla birlikte çakıt çayının serinliğinde çocukları oyun alanında oynarken aile bireyleri de 160 adet çınar ağacı içerisinde dinleniyor ve günün yorgunluğunu çıkarıyor.

 

Belediye ekipleri yer alından gidecek olan elektrik ve su borularını döşemesini bitirirken bir yandan da mescit ve tuvaletlerin yapımı devam ediyor. Kurulan damlama sulama sitemiyle de 160 adet çınar ağacı aynı anda sulanarak, ağaçların daha gür çıkması sağlanıyor.

 

BİRBİRİNE İNANMIŞ AKILCI PERSONEL YAPIMIZ VAR

Gökbez Parkının yapımıyla ilgili sık sık sosyal medya hesabında yapılan çalışmaları paylaşan Başkan Mustafa Çay, konuyla ilgili “Pozantı Belediyesi olarak milyonlarımız yok bizim. Ama birbirine inanmış akıllı, alanında usta personel yapımız var bizim. Pozantı tarihinin en büyük ölçekli 30 dönüm arazisi üzerine yapmakta olduğumuz Gökbez Parkımızda üstü kapanınca emeğin farkına varamayacağınız her aşamayı gösteriyoruz. Bu ölçekli bir parkı ihale ile müteahhitlere versek, yaklaşık 20 – 25 milyon maliyetli bu işi, biz bize, Atölye Ekibimiz, kendi araçlarımız ve insan gücümüzle 3 – 5 milyona bitireceğiz inşallah. Vizyon ve akılın birleştiği her proje, Pozantı’da gelişime öncülük ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*