MHP Pozantı İlçe Başkanı Şeref Dinç Güven Tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi Pozantı İlçe Teşkilatının 14. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz Cuma günü 18 Hüma Hatun Kına Evinde gerçekleştirildi.

 

Tek liste ile yapılan kongrede mevcut Başkanı Şeref Dinç güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.

 

Kongreye;  MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Ak Parti Pozantı İlçe Başkanı Necati Şen, CHP İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, Ülkü Ocakları Pozantı İlçe Başkanı Uğur Avan, MHP Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ, sivil toplum kuruluşların temsilcileri ve MHP’li partililer katıldı.

 

NE YOLUMUZ NE DE YÖNÜMÜZ HİÇ BİR TARAFA DÖNMEDİ

Kongrenin divan başkanlığını MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı yaptı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması sonrasında MHP Pozantı İlçe Başkanı Şeref Dinç bir konuşma yaptı.

 

Başkan Dinç konuşmasında şunları söyledi;

“Bu bir bayrak yarışı aslında ama genel başkanımızın talimatları doğrultusunda tek adayız. Bizim davamız önemli ve kutsal bir davadır. Rahmetli genel başkanımız Alparslan Türkeş Beyefendinin bize miras bıraktığı Milliyetçi Hareket Partisi, şerefimizle şanımızla bu bayrağı en yükseğe taşımaya gayret gösterdik. Kıymetli arkadaşlar ben 1980 yılında bu partideydim. 2023 yılında 62 yılında yine aynı partideyim. Ne yolumuz, ne yönümüz Allah’ın izniyle hiçbir tarafa dönmedi. Yolumuz tam, niyetimiz tam.” Dedi.

 

KAZANAN ÜLKÜCÜ HAREKETTİR

Daha sonra söz alarak kısa bir konuşma yapan MHP Milletvekili Muharrem Varlı, Başkan Şeref Dinç ve yönetimini tebrik ederek “Adana’da Ülkücü-Milliyetçi Hareket’e yakışır disiplin, vakar ve demokratik olgunlukla ilçe kongrelerimizi tamamlamış olmanın gururu ve mutluluğu içindeyiz. Bu süreçte danışarak, istişare ederek yapılan listelerimizle darılmadık, sarıldık, ayrışmadık, kucaklaştık. Yenilenmiş kadrolarımızla yola çıkarken liste dışında kalan tüm arkadaşlarımızın da tecrübelerinden, katkılarından yararlanmaya devam edeceğiz. Çünkü biz büyük bir ülkü ailesiyiz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettikleri gibi, kongrelerimizde kaybeden yoktur, bilakis kazanan Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir” dedi.

 

YÖNETİM KURULUNA KİMLER SEÇİLDİ

Yapılan seçimler sonrası, Şeref Dinç tekrar MHP Pozantı İlçe Başkanı seçildi. Yönetim Kurulu Üyeliklerine;  Mehmet Kurtul, Ali Çapar, Adnan Öztürk, Cafer Yüce, Halit Çetin Çetiner,  Mustafa Örs, Veysel Bağlık, Ali Ünüvar, Mustafa Arıkan, Evren Kar, Mehmet Akan, Mehmet Doğan, Murat Daşkan, Seladdin Ünal seçildiler.

 

İL DELGELERİ BELLİ OLDU

İl Delegeliklerine ise Şeref Dinç, Mustafa Çay, Durmuş Taşpınar, Rafet Avan, Faruk Kuş, Mehmet Kurtul, Murat Kutlu,  Zeki Bülbül ve Çetin Boz seçilen isimler oldular.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*