Pozantı’da Elektrik Telinden Çıkan Yangın Korku Yarattı

Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Fındıklı Mahallesinde öğle saatlerinde çıkan bahçe yangını, ormana sıçraması tehlikesiyle korku dolu anlara neden oldu.

 

Yangın, Pozantı ilçesine bağlı Fındıklı Mahallesinin Körkün mevkilisinde meydana geldi. Zirai bahçelerin içerisinden geçen elektrik tellerinden çıkan kıvılcımlar, kurumuş otları birden alevlendirdi. Alevlenen otlar rüzgârında etkisiyle büyüyerek ormanlık alana doğru gitti.

 

Yangın ihbarını alan Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı yangın ilk müdahale ekipleri hemen olay yerine giderek bir yandan alevleri söndürmeye çalışırken bir yandan da alevlerin ormana ulaşmaması için mücadele ettiler. Alevlerin ormanlık alana ulaşması tehlikesi ile Adana Orman Bölge Müdürlüğünden bir adet helikopter yangın bölgesine gelerek havadan müdahale etti. Yangına 4 arazöz, Adana Büyükşehir Belediyesine ait su tankeri, çok sayıda orman personeli müdahale ederken Fındıklılı Mahalle sakinleri de ekiplere yardım etti.

 

2 Saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınan bahçe yangınında daha sonra soğutma çalışması yapıldı. Elektrik tellerindeki kıvılcım sebebiyle çıkan yangın 60 dönüm alandaki zirai bahçeleri kül etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*