Pozantı’da 15 Temmuz şehitleri anıldı

Pozantı’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle anma programı düzenlendi.

 

15 Temmuz 2016’da yapılan darbe girişiminin 7’nci yıl dönümü nedeniyle Pozantı ilçemizde anma programı düzenlendi.

 

Program gündüz öğlen 12.00’de merkez Cami’de 15 Temmuz Şehitleri okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti ve mevlidi ile başladı. Akabinde ise İlçe Şehitliği ziyaret edilerek Pozantı Kaymakamı Fatih Karamahmut ve Belediye Başkan Vekili Zeki Bülbül tarafından şehitlik anıtına birer buket çiçek bırakıldı. Daha sonra ise İlçe Müftüsü Ömer Ünverdi tarafından doğa okundu.

 

Akşam Programı Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi

Saat 21.00’da Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 15 Temmuz Anma Programına; Kaymakam Fatih Karamahmut, Belediye Başkan Vekili Zeki Bülbül, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Nuri Dilek, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kutay Umur, İlçe Emniyet Müdür Vekili Cumali Akın, İlçe Müftüsü Ömer Ünverdi, kurum müdürleri ve Pozantılı vatandaşlar katıldı.

 

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra müftülük personellerinin kuran-ı kerim tilavetiyle devam edildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Kaymakam Karamahmut yaptı.

 

Kaymakam Fatih Karamahmut konuşmasında kısaca şunlara değindi;

“Devletimizi,  demokrasimizi, milli birlik ve beraberliğimizi, anayasal düzeni ve özgürlüklerimizi hedef alarak, ülkemizin bekasını ve bölünmez bütünlüğünü parçalamaya yönelik FETÖ/PDY terör örgütü tarafından yapılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde milletçe tek yürek olarak verilen mücadele ile eşsiz bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onur ve gururunu milletçe bir kez daha yaşamaktayız. Bu kutlu mücadele bize, söz konusu vatan olduğunda bu milletin hiç düşünmeden aynı safta birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza duracağını ve ne pahasına olursa vatanından, bayrağından, hürriyetinden, birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir. Darbe gecesi hainlerin tüm silahlarına karşı bedenlerini ortaya koyarak canlarını hiçe sayan milletimiz; yekvücut olarak, darbecilere karşı tarihi bir duruş sergilemiş ve onlara en güzel cevabı vermiştir. Başta milli irademize ve demokrasimize sahip çıkmak için gövdesini siper eden tüm 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Zaferi Şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.”

 

Programın ilerleyen saatlerinde ise 15 Temmuz gününde yaşanan olaylarla ilgili videolar izletilirken saat 00.13’te sala okunduktan sonra İlçe Müftüsü Ömer Ünverdi’nin yapmış olduğu dua ile program sona ermiş oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*