Toros marka aracına klima taktı

Pozantı ilçesinde oto aksesuar işletmecisi olan esnaf Kadir Ünsal, yayla merkezinde olmasına rağmen sıcaklara dayanamayınca 91 model aracına klima taktı.

 

Akçatekir, Bürücek, Kamışlı, Fındıklı ve Armutoluğu gibi birden fazla yayla bölgesine sahip olan Adana’nın Pozantı ilçesinde bile sıcaklar dayanılmaz hale geldi. Geceleri püfür püfür esen, gündüzleri ise çınar ağaçlarının gölgesinde serinleyen Pozantılılara artık gölge de fayda etmiyor.

 

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklar vatandaşları bunaltırken Adana – Niğde D-750 karayolu üzerinde oto aksesuar işletmecisi bir esnaf, tır ve kamyonlara taktığı klimaları kendi aracına da takarak sıcaklardan kurtulmanın yolunu buldu.

 

Bir günde üç beş tır ve kamyona taktığı klima sistemini kendi aracının tavanına da takan esnaf, hem sıcaklardan kurtuldu hem de Pozantılıları ilgi odağı oldu.

 

Yaylanın merkezinde yaşadıklarına rağmen sıcaklara dayanamadıklarını ifade eden esnaf Kadir Ünsal, “Adana’nın Pozantı ilçesinde yaşıyoruz. Normalde burası yaylanın göbeği bilinir, çok soğuk olur. Ama bu sene yaşanan sıcaklardan dolayı öyle diyemedik. Çok sıcak oldu. Oto Aksesuar işi yapmamızdan dolayı bu klimaları kamyon ve tır araçlarına takıyorduk ama sıcaklara dayanamayınca kendi aracımızda denemek istedik. Aracımıza denedikten sonra güzel verim aldık. Hiçbir sorun ve sıkıntı yaşamadan aracımızın içi aynı Bürücek Yaylasının rüzgârı gibi esiyor. Bu da bizi aşırı mutlu etti. Dışardan klimalı aracımızı gören insanların da ilgi odağı olduk. Kimileri fotoğrafını çekiyor kimi vatandaşlar da kendi araçlarına yaptırmak istiyor.” Dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*