Pozantı’da İlçe Güvenlik ve Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Pozantı Kaymakamı başkanlığındaki Eylül ayı ilçe güvenlik ve Danışma Toplantısı Pazartesi günü saat 11.00’de gerçekleştirildi.

 

İlçe Kaymakamı Fatih Karamahmut başkanlığındaki toplantıya Belediye Başkanı Mustafa Çay, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin Nebioğlu, İlçe Emniyet Müdür Vekili Başkomiser Cumali Akın, Esnaf Odası Başkanı Yunus Aytekin, İlçe Müftüsü Ömer Ünverdi, Şoförler Odası Başkanı Mehmet Kılınçkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdaverdi Yıldız ve Orman İşletme Müdürü Bekir Demir katıldı.

 

GÜVENLİK KAMERALARI VE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE

İlçe Kaymakamı Fatih Karamahmut, özellikle şehir içinin yanında şehrin giriş ve çıkışlarında bulunan güvenlik kameraları ve mobeselerin önemine vurgu yaptı. Herhangi bir olumsuzluğa karşı kameraların çok önemli olduğu belirten Kaymakam Karamahmut, tüm esnaflarla iletişimde olarak güvenlik kameralarının bakım ve onarımının yapılmasını istedi. Hem esnafın güvenliği hem de bir olayı aydınlatmak adına kameralara başvurulduğunda sorunsuz veri ve görüntü alabilmeyi isteyerek bu konuda Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yunus Aytekin’in duyarlı olmasını istedi.

 

Eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul servisleri kontrollerinin çok önemli olduğunun da üzerini çizen Kaymakam Karamahmut, özellikle ilçe dışındaki köylerden şehir içine gelen taşımalı eğitim de servis şoförlerine gerekli uyarıların yapılmasını ve herhangi bir olumsuzluğa fırsat verilmemesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdaverdi Yıldız ve Şoförler Odası Başkanı Mehmet Kılınçkaya’dan istedi.

 

Son olarak uyuşturucu ile mücadele konusunda güvenlik güçlerinin daha sık kontrol ve denetimlerin yapılmasıyla zehir tacirlerinin korkulu rüyaları olacaklarını belirterek hem vatandaş olarak hem esnaf olarak insanları duyarlı olmaya davet etmeliyiz ifadelerinde bulundu.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*