POZANTI’DAKİ FIRINCILARA HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

Pozantı ve mahallelerinde faaliyet gösteren fırıncılara, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından hijyen eğitimi verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında imzalanan protokol kapsamında ekmek ve ürünlerinin üretimini yapan işletmelere, ekmek ve ekmek çeşitleri mevzuatı ve gıda hijyeni konularında eğitim verildi. Eğitimi Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde görevli gıda mühendislerinden Veli Gökkaya, Şehmus Alparslan ve Gamze Kötek verdi.

Pozantı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yunus Aytekin’inde ziyaret ettiği hijyen eğitimine, 33 fırın çalışanı katıldı. Eğitim toplantısına katılan Başkan Aytekin, fırınlarda çalışanlara yönelik verilen hijyen eğitiminin gerek fırıncılar açısından gerekse de tüketici açısından çok önemli olduğuna değindi. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olanlara hijyen belgesi verilecek. Ekmek üreten işletmelerden en az üç kişi (üretim, satış ve dağıtım sorumlusu), sade pide fırınlardan ise en az iki kişinin (üretim ve satış sorumlusu) bu eğitimlere katılması istendi. Eğitimlere katılmayan işyerlerinin 5996 sayılı kanun gereği idari para cezası uygulanacağı belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*